Káva MOKADOR

 

Historie

Do Itálie se káva dostala v 16. století – kolem r. 1570 – do Benátek, kde měla okamžitý úspěch. Nejdříve se prodávala v lékárnách a její cena byla velice vysoká. Poté se otevřely první kavárny, kde výrobek dosahoval stále větší obliby a tak se dostával do povědomí stále širší veřejnosti. Přesto však byl stále ještě chápán jako „dotyk zdraví“ – objev s léčivými a medicinálními účinky.

 

 

 

Současnost


Firma Mokador dováží od vybraných výrobců ze Střední Ameriky, kde jsou firmy schopné kontrolovat jednotlivá kávová zrna, téměř výhradně typ kávy Arabica, který je nejjakostnější kávou z tropického pásma s teplým a vlhkým klimatem.
Kontrola kávových zrn probíhá prostřednictvím velmi komplikovaných opticko-elektronických zařízení, která vyřadí nepravidelná zrna, a to takovým způsobem, že s téměř absolutní přesností vybírají pouze ta nejlepší kávová zrna, zaručující perfektní vyčištění daného sběru. Kávová zrna jsou - ještě zelená - zasílána do Itálie s doložkou „nejvyšší kvality“ a jsou tak připravovaná v závodě Mokador ke skutečně jedinečnému způsobu pražení.
Je tak možné říci, že pouze vybrané typy kávy, vhodně smíchané, se stávají exkluzivní směsí firmy Mokador.
Výběr Mokadoru ve fázi výroby odráží firemní filozofii, která je stále cílena na zachování vlastní kvality. Z tohoto důvodu se firma záměrně přiklonila k zachování kontrolních metod, využívajících na maximum manuálních úkonů, vedle fází mechanických, aby byla garantována „manufakturní“ příprava kávy, kterou může „certifikovat“ pouze lidská zkušenost.

 

 


 

Výrobky Mokador


 

Káva Mokador Roasted coffee G.M.M.

G. M. M.: Je to speciální kávová směs Mokador, která je určená pro segment Ho.Re.Ca na Italském trhu. Skládá se z cca 80 % z různých druhů kávy Arabika, včetně delikátní kávy Santos  původem z Brazílie a z cca 20% kávy Robusta. Směs má nižší obsah kofeinu, díky kterému si můžete vychutnat až 8 šálků espressa denně bez jakýchkoliv komplikací.
Káva G. M. M. je certifikována pro 4 různé charakteristiky:
 
1)    Oddělené pražení – každý z jedenácti druhů, které směs obsahuje je pražený odděleně, tak aby bylo dosaženo perfektního nastavení teploty a času pražení
2)    Chlazení vzduchem – oddělené kávové boby, chlazené vzduchem bez přídavků vody, si uchovávají svůj původní tvar, váhu a aroma.
3)    Řízené skladování – různé druhy kávy zůstávají po upražení v oddělených silech minimálně 20 dní tak, aby se vyloučily přebytečné oleje a kávové boby byly před balením suché.
4)    Testování kvality – každý týden interní komise provádí ochutnávky vzorků, aby byl zajištěn žádaný standard a splněny všechny charakteristiky kávové směsi.

 

 

 Káva Mokador Florita

Je obzvláště sladce vonící směs kávy s jemnou a příjemnou chutí. Skládá se cca 80 % Arabika a 20% Robusta. Tato směs připomíná zejména vůni exotických květin (odtud název Florita = květina), a proto je právě tato chuť velmi jasná a rozpoznatelná. Okouzlující vůně této kávy MOKADOR ji dělá velmi populární hlavně v Austrálii a ve stření Evropě (Francie, a zejména v Německu)

 

Káva Mokador Brio

Tato intenzivní směs kávy s hustou lísko-oříškovou krémou a zaobleným tělem je zvláště vhodná pro všechny, kteří mají rádi espresso s charakterem a přetrvávající chutí. Káva Mokador Brio se skládá z cca 60% Arabiky a 40% Robusty, což je příčinou obzvláště krémové pěny v šálku. Jeho složení mu dává výbornou použitelnost jak v Ho.Re.Ce tak ve vedingových automatech. Díky tomu, že si můžete dovolit nižší gramáž na porci, který však nezmění perfektní výsledek v šálku. Směs tohoto určitého aroma si ve většině cení v oblasti Balkánu a okolí (Chorvatsko, Bosna, Bulharsko, Makedonie a Turecko)

 

 

Káva Mokador 100% Arabica

Káva Mokador 100 % Arabica je směs s nízkým obsahem kofeinu, její chuť je charakteristická s jemným sladkým aroma. Je směsí získanou z nejkvalitnějších typů kávy Arabika, které ji propůjčují intenzivní a zvláštní chuť s krémem světlé barvy.

 


Certifikáty

 


Firma Mokador si vytvořila z kvality svoji firemní filozofii a z tohoto důvodu chtěla dosáhnout certifikátu ISO9001 pro vlastní společnost a dobrovolného certifikátu vydaného BVQL (mezinárodní certifikační úřad) a týkajícího se konkrétního výrobku – jedinečné směsi určené pro bary – GMM a filtru POD Top Quality, Význam této certifikace se týká zoficiálnění závazku firmy Mokador vůči vlastní klientele a odezvy na stále větší zájem ze strany spotřebitelů o kvalitní výrobky. Inspekce a pravidelně prováděné kontroly ze strany BVQI potvrdily přísné parametry dodržované firmou Mokador, jakož i dodržování výrobních postupů, zaměřených na stálé zhodnocování kvality kávy MOKADOR.
 

 

Certifikát BVQI (certifikát 46/001) se týká:
odděleného pražení - jednotlivé typy kávy MOKADOR> jsou pražené odděleně, aby lépe vynikly jejich organoleptické vlastnosti
sušení na vzduchu – kde se stabilizuje aroma právě upražených zrn kávy, pomocí ventilačního systému, kde dochází k vháněním přírodního vzduchu zbytkového kyslíku – kontrolní systém pro zaručení - během celé doby - co nejlepšího možného uchování aroma a vůně právě upražené kávy a záruka čerstvosti a konstantní spotřeby kávy na šálek
řádného slisování - neboť správné dávkování a stlačení zaručí stále stejnou kvalitu kávy filtru POD.
Tímto způsobem firma Mokador nabízí svým zákazníkům možnost zvolit na trhu odlišnost tím, že zde dává vyniknout své profesionalitě a svého spotřebitele si tak zaváže nabídkou kvalitního výrobku, garantovaného a kontrolovaného po celé určené období.
Od roku 2003 mají všechny druhy kávy MOKADOR kosher certifikaci

 


Kampaně a komunikace

 
Mokador vždy věřil v důležitost marketingu a komunikaci pro růst společnosti. Její propagační činnost se odráží v jeho filozofii kvality kávy. Z toho důvodu se snaží být prestižní v zavedeném světě sportu, aby zrcadlil vlastní dynamický charakter.

 

Sponzorská podpora

 
V letech 2003 až 2006 byl Mokador oficiálním dodavatelem  Interu Milan.  
Od roku 2004 se stal Mokador oficiálním dodavatelem Ducati Moto GP Team.
 Mokador je také hlavním sponzorem cyklistického týmu S.C. Reda.  
 

 

 

 
 

 

 

 
 

 

 


 


 

 

E-mailový zpravodaj

Informace o novinkách a akcích na Váš e-mail.

Přihlášení
kontakt
Infolinka po-pá 8:30-17:00
info Zavináč espressa-online Tečka cz
+420 491 483 489

Nenašli jste zboží, které hledáte? Napište si o něj.

Kontakt:

Vaše přání:
Aktuality
VARES - kvalitní český výrobce

VARES - kvalitní český výrobce

28.06.2019