Jak připravít perfektní espresso

Obecně platné pravdy o kávě

Existuje káva a existuje opravdu dobrý šálek kávy, plný osobitosti a chuti. Každý má svůj způsob, jak připravit perfektní kávu, ale je zde několik obecně platných pravd, které musí každý, kdo kávu připravuje, vzít na vědomí.

Používejte čerstvou vodu

Šálek kávy obsahuje více než 90 % vody. Ta je z velké části určující pro chuť kávy. A proto pokaždé, když kávu připravujete, nalijte do kávovaru čerstvou vodu.

Předehřejte šálek

Pokud kávu nasypete do studeného šálku, teplota poklesne na 10 až 15 °C. U espressa znamená takové ochlazení pohromu pro vrstvu smetany, která je velmi důležitá.

Zkontrolujte správné dávkování

Na každý šálek espressa je třeba 7 gramů kávy. Pokud jí použijete příliš málo: slabá káva. Pokud jí použijete příliš mnoho: voda jí neproteče dostatečně. Voda zůstane v kávě příliš dlouho a káva bude příliš silná a zhořkne.

Ohřátí mléka horkou párou na přípravu cappuccina

Nejprve držte parní trysku těsně nad povrchem mléka, dokud nebude vlažné. Poté trysku vsuňte do mléka. Jemně jí zamíchejte, aniž by bylo slyšet syčení. Největší bubliny z mléka vystoupí a zůstane jen jemná pěna.

Když je sklenice příliš horká na to, abyste ji drželi, přestaňte. Klepněte sklenicí na pracovní plochu, abyste se zbavili posledních velkých bublin.  Míchejte pěnu při jejím vlévání do espressa. Mírně šálkem pohněte aby se mléko promíchalo s espressem a získáte šálek cappuccina s plnou, silnou chutí.

Cukrový test

Vrstvu pěny na espressu můžete snadno otestovat pomocí cukru: pokud nasypete na tuto vrstvu trochu jemného cukru, měla by několik sekund zůstat nehybná a poté se propadnout. Pokud se to podaří, je pěnová vrstva dokonalá.

Test se lžičkou

Pěna na cappuccinu musí být plná a pevná. Pevnost pěny můžete zkontrolovat tak, že na pěnu na cappuccinu položíte lžičku Pokud se lžička nepropadne, je vaše pěna dokonalá.

E-mailový zpravodaj

Informace o novinkách a akcích na Váš e-mail.

Přihlášení
kontakt
Infolinka po-pá 8:30-17:00
info Zavináč espressa-online Tečka cz
+420 491 483 489

Nenašli jste zboží, které hledáte? Napište si o něj.

Kontakt:

Vaše přání:
Aktuality
VARES - kvalitní český výrobce

VARES - kvalitní český výrobce

28.06.2019