Jak připravít perfektní espresso

Obecně platné pravdy o kávě

Existuje káva a existuje opravdu dobrý šálek kávy, plný osobitosti a chuti. Každý má svůj způsob, jak připravit perfektní kávu, ale je zde několik obecně platných pravd, které musí každý, kdo kávu připravuje, vzít na vědomí.

Používejte čerstvou vodu

Šálek kávy obsahuje více než 90 % vody. Ta je z velké části určující pro chuť kávy. A proto pokaždé, když kávu připravujete, nalijte do kávovaru čerstvou vodu.

Předehřejte šálek

Pokud kávu nasypete do studeného šálku, teplota poklesne na 10 až 15 °C. U espressa znamená takové ochlazení pohromu pro vrstvu smetany, která je velmi důležitá.

Zkontrolujte správné dávkování

Na každý šálek espressa je třeba 7 gramů kávy. Pokud jí použijete příliš málo: slabá káva. Pokud jí použijete příliš mnoho: voda jí neproteče dostatečně. Voda zůstane v kávě příliš dlouho a káva bude příliš silná a zhořkne.

Ohřátí mléka horkou párou na přípravu cappuccina

Nejprve držte parní trysku těsně nad povrchem mléka, dokud nebude vlažné. Poté trysku vsuňte do mléka. Jemně jí zamíchejte, aniž by bylo slyšet syčení. Největší bubliny z mléka vystoupí a zůstane jen jemná pěna.

Když je sklenice příliš horká na to, abyste ji drželi, přestaňte. Klepněte sklenicí na pracovní plochu, abyste se zbavili posledních velkých bublin.  Míchejte pěnu při jejím vlévání do espressa. Mírně šálkem pohněte aby se mléko promíchalo s espressem a získáte šálek cappuccina s plnou, silnou chutí.

Cukrový test

Vrstvu pěny na espressu můžete snadno otestovat pomocí cukru: pokud nasypete na tuto vrstvu trochu jemného cukru, měla by několik sekund zůstat nehybná a poté se propadnout. Pokud se to podaří, je pěnová vrstva dokonalá.

Test se lžičkou

Pěna na cappuccinu musí být plná a pevná. Pevnost pěny můžete zkontrolovat tak, že na pěnu na cappuccinu položíte lžičku Pokud se lžička nepropadne, je vaše pěna dokonalá.

Produkty
E-mailový zpravodaj

Informace o novinkách a akcích na Váš e-mail.

Přihlášení
kontakt
Infolinka po-pá 8:30-17:00
info Zavináč espressa-online Tečka cz
+420 491 483 489

Nenašli jste zboží, které hledáte? Napište si o něj.

Kontakt:

Vaše přání:
Aktuality
Čaje Vintage Teas

Čaje Vintage Teas

Připravili jsme pro Vás pravé přírodní čaje ze Srí Lanky. Výjimečnost místních čajů je nejen v ručním sběru, ale i v rychlém zpracování v místě plantáží. Vychutnejte si VINTAGE TEAS, skutečnou kvalitu garantovanou značkou cejlonského lva udělovanou Sri Lanka Tea Board.

10.03.2014
Simon Lévelt

Simon Lévelt

 

Tradice kávy Simon Lévelt začala téměř před 200 lety v docích Amsterdamu. Z řemeslné zručnosti se stala mezinárodně uznávaná pražírna a balírna kávy. U Simon Lévelt se v maximální míře snaží nakupovat syrové kávové boby od farmářů, kteří je pěstují. Čistě přírodní cestou produkovaná káva i čaj si uchovávají aroma, takové jaké skutečně mají mít.

10.03.2014
Přehled kávových specialit

Přehled kávových specialit

Pokud máte rádi kvalitní kávu a nevíte, co přesně názvy jednotlivých káv znamenají, zde se Vám pokusíme vysvětlit, co od jednotlivých druhů kávy očekávat.

Zobrazit celý článek

27.09.2012
Káva MOKADOR

Káva MOKADOR

Firma Mokador dováží kávu od vybraných výrobců ze Střední Ameriky, kde jsou firmy schopné kontrolovat jednotlivá kávová zrna, téměř výhradně typ kávy Arabica, který je nejjakostnější kávou z tropického pásma s teplým a vlhkým klimatem. Více o kávě Mokador naleznete zde: www.espressa-online.cz/clanky/kava-mokador-2/

22.11.2011
Nákup bez obav

Nákup bez obav

Vážení zákazníci,

náš internetový obchod www.espressa-online.cz je autorizovaným prodejcem kávovarů JURA, ale v dnešní době bez hranic máte možnost zakoupit přístroj i v jiné členské zemi EU. Většina modelů je uzpůsobována pro předpokládaný prodejní region, jako např. vybavena návodem a poučením v řeči prodejního regionu. Každý přístroj má omezené možnosti volby komunikačního jazyka a v nákupu v jiné zemi je možné, že přístroj nebude mít možnost nastavení komunikace v češtině.
Přístroje prodávané smluvnímy partnery jsou určeny pro český trh, tedy se všemi potřebnými náležitostmi v češtině. Využíjte autorizovaného prodejce a nákupu bez obav.

18.01.2010